Indikátor povolení matic 30 mm, pro nákladní auta a autobusy - Checkpoint CP

Kód: 02464
Neohodnoceno
Značka: Checkpoint
18 Kč 14,88 Kč bez DPH
Expedujeme během 24-48 hod
Můžeme doručit do:
11.12.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ukazatel, tzv. indikátor povolené kolové matice rozměru 30 mm, tzv. matkový indikátor – Checkpoint CPY30
Plastová šipka ze speciálního materiálu s indikačním břitem pro snadnou a velmi rychlou kontrolu dotažení matic na kolech velkých vozidel (nákladních aut včetně kamionů, autobusů apod.). Po jejich řádném utáhnutí se jednoduše nasadí na všechny matice tak, aby byly šipky srovnány do jednoduchých obrazců (např. špičky břitů na navzájem sousedících indikátorech směřující přesně na sebe apod.). Jakékoliv rozbití obrazce značí povolování matic a nutnost jejich okamžitého utažení.
Odpadá tak nutnost zdlouhavé kontroly každé matice zvlášť pomocí klíče. Snižuje se riziko poškození náboje kola či ráfku nebo dokonce jeho upadnutí.
Pomocí indikátoru je možné také odhalit závadu na ložiskách, náboji nebo brzdách – při nadměrném vývinu tepla se šipka deformuje a tím upozorňuje na problém.
Vhodné pro přední i zadní nápravy. Ukazatel se snadno nasazuje, přitom velmi dobře drží a nehrozí jeho ztráta. Reflexní barva pomáhá při orientaci.

Používání matkových indikátorů v ČR bylo schváleno ministerstvem dopravy ČR vydáním Osvědčení o schválení technické způsobilosti typu výstroje a součástí vozidel č. 2944.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz